Skuteczna walka z cellulitem! Fitomelatonina
 

Skuteczna walka z cellulitem! Fitomelatonina

 
Skuteczna walka z cellulitem! Fitomelatonina
Skuteczna walka z cellulitem! Fitomelatonina od Effegilab Italy

Czym jest cellulit?

Cellulit to rodzaj zmian powstałych na skutek nierównomiernego rozłożenia tkanki tłuszczowej. Jego główną przyczyną jest gromadzenie się zbyt dużej ilości wody lub tłuszczu. W miejscach dostępnych cellulitem gromadzą się również toksyny.

Jego pierwsze symptomy pojawiają się po okresie dojrzewania, narastają w ciąży, menopauzie i podczas zaburzeń hormonalnych. Efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry na ciele.

Przyjęło się, że cellulit to głównie problem kobiet, ale trzeba jasno podkreślić, że występuje również u mężczyzn. W drugim przypadku zjawisko to pojawia się rzadziej, a wiąże się to z inną budową tkanek. W obu przypadkach powoduje on problemy natury estetycznej i wpływa na samoocenę.

Czynniki sprzyjające powstawaniu cellulitu

Główną przyczyną cellulitu jest nadmiar tkanki tłuszczowej. Można ją skutecznie redukować dzięki produktowi, który został stworzony i opatentowany przez Effegilab Italy. Włoscy naukowcy na czele z dr Francesca Ferri zebrali to co najlepsze z natury do walki z tkanką tłuszczową i zamknęli w produktach o nazwach FITOMELATONINA TERMOPLUS EMULSION i FITOMELATONINA THERMOACTIVE TREATMENT.

Nie oznacza to jednak, że problem z cellulitem dotyka tylko osoby otyłe. Jak potwierdzili naukowcy cellulit może być także uwarunkowany genetycznie. Czynnik ten powoduje, że nie mamy na niego wpływu, ale dzięki substancją, które zawiera FITOMELATONINA TERMOPLUS EMULSION i FITOMELATONINA THERMOACTIVE TREATMENT, możemy szybko przeciwdziałać i niwelować pojawiające się zmiany na skórze.

Jak skutecznie zwalczyć cellulit?

Jednym z najważniejszych elementów, który wpływa na stan skóry i redukcję cellulit jest odpowiednia pielęgnacja. Podstawę powinien stanowić peeling, który przygotuje naszą skórę do przyjęcia substancji aktywnych. Naukowcy z Effegilab Italy rekomendują zdrowy i naturalny FAMILY DERMO SENSITIVE DOCCIA SCRUB, którego uzupełniniem do pełnej walki z cellulitem będą  FITOMELATONINA TERMOPLUS EMULSION i FITOMELATONINA THERMOACTIVE TREATMENT.

Ważne jest aby stosowane preparaty antycellulitowe były zdrowe, pełne naturalnych składników. Muszą one skutecznie redukować lipidy, usuwać toksyny z tkanek, wzmacniać naczynka i poprawiać mikrokrążenie.

Warto również wspomagać codzienną pielęgnację zbilansowaną dietą, bogatą w produkty z dużą ilością błonnika, pełnowartościowych białek, węglowodanów i minerałów. Ważny jest również codzienny ruch.

Podsumowanie

Cellulit to problem z którym zmaga się wiele osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Często prowadzi do kompleksów, ale możemy z nim skutecznie walczyć. Dzięki dobrej pielęgnacji oraz aktywności fizycznej, zdecydowanie zredukujemy jego pojawianie się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*